14.3.2017

Martin Půta: Jizerská 50 je nejvýznamnější akcí Libereckého kraje

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta Jizerskou 50 nejen dlouhodobě podporuje, ale i se jí sám účastní. V letošním roce se opět postavil na start desetikilometrové trati. Příští rok by rád pokořil 25km trať. Za dlouhodobou podporu panu hejtmanovi a Libereckému kraji patří velké poděkování.

Jak se vám líbila letošní 50. Jizerská 50?

Jizerská 50 je pro náš kraj významným sportovním, ale i společenským podnikem. I proto ji Liberecký kraj zařadil mezi nejvýznamnější podporované akce. Letošní jubilejní ročník se podle mého vydařil a především, oproti minulému roku, přálo závodu počasí. Účastníci i diváci si tak Padesátku mohli užít se vším všudy. Vidět na vlastní oči velké sportovní hvězdy a také se potěšit rozmanitostí a krásou přírody Jizerských hor.

Jak vám chutnala z pohledu závodníka?

Především bych v mém případě nepoužíval slovo závodník, spíš rekreační lyžař. Ale desítku jsem si užil, i když to bylo poprvé, co jsem tuto zimu stál na lyžích. Myslím, že všechny kategorie závodů si účastníci užili, ať už díky hezkému prostředí, tak i skvěle připraveným tratím a především letošnímu ročníku pomohlo k ještě hezčí atmosféře, že napadlo hodně sněhu a bylo krásně bílo. Příští rok snad už pokořím i delší trasu, možná Pětadvacítku, jak jsem možná trochu neprozřetelně letos slíbil.

Co byste popřál Jizerské 50 do dalších 50 let existence?

Popřál bych Padesátce, aby kolem ní byla pořád spousta lidí, které baví a přitahuje. Ať nadšených organizátorů, tak především tisíců dobrovolníků, kteří se každoročně vydávají do lyžařské stopy. A především přízeň nováčků, jejich počty se rok od roku zvyšují. Jizerská 50 má neopakovatelnou atmosféru a přináší velký zážitek.

3.7.2017 - Staň se součástí legendy! Prodlužujeme možnost objednat si…
7.4.2017 - Konec sezóny na Jizerské magistrále
30.3.2017 - Připomeňte si 50. Jizerskou 50 ve výsledkovém zpravodaji
10.3.2017 - Jan Tománek na Vasaloppetu: Jak zvládnout 90km na sledgi
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku


Do Česka dorazil první sníh. Hurá 🙆 ❄🌨⛄It's been snowing in the Czech Republic. Yahooo #snow #Jizerska #jizerskapadesatka #jizerska50 #jiz50 #jizerskehory #worldloppet #skiclassics #firstsnow #snowing

Fotka zveřejněná uživatelem @jiz50,

GENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
Pořadatel
ČEZ
Institucionální partner
ČEZ
Pod záštitou
ČEZ
HLAVNÍ PARTNEŘI
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
rz Dnes
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
MARKETINGOVÝ PARTNER
Raul
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Swix Madshus rote Enervit Knihovna Knihovna
Kama Schenker CHMU Pytloun MS kraj MS kraj
Za podpory
Swix Swix Swix
Součást sérií
Swix Swix Swix
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops TKF Johnny Servis Crystal BOhemia Yventech
Herbol Kine-max Palestra Progres Nature Valley