12.9.2017

Lukáš Bauer pokřtil knihu o Jizerské 50

Jizerská padesátka oslavila padesátku. A to je skvělá příležitost ohlédnout se za bohatou historií jedinečné sportovní akce originální publikací. Stejně jako samotný závod, také stejnojmenná kniha představuje unikátní propojení světa nadšených lyžařských amatérů se světem profesionálního sportu. Knihu slavnostně pokřtil, a to symbolicky sněhem, někdejší český reprezentant v běhu na lyžích Lukáš Bauer, autor námětu ke vzniku knihy a jeden z organizátorů závodu Marek Tesař, a v neposlední řadě také samotný autor knihy, novinář a spisovatel Milan Tesař.

Kniha Jizerská 50 se však za pozoruhodnou historií stejnojmenného závodu neohlíží prostřednictvím výčtu dat a statistik (i když i ty v ní pochopitelně najdete). Leccos naznačuje už podtitul „Závod plný příběhů“. Příběhy totiž tvoří osu publikace.

Padesát známých i méně známých osobností z nejrůznějších oblastí lidské činnosti v knize – každá svým originálním způsobem – vyjadřuje svůj vlastní vztah k našemu nejslavnějšímu běžkařskému závodu. Co pro ně Jizerská padesátka znamená a jaké na ni mají vzpomínky tak v bohatě obrazově vypravené knize líčí např. David Vávra, Stanislav Řezáč, Martin Koukal, Lukáš Bauer, Kateřina Neumannová, Bjørn Dæhlie, Jan Nezmar, Roman Šmucler, Jan Pirk a mnoho dalších. A to včetně legendárního pana Míky, který absolvoval všech 50 ročníků!

„Fascinuje mne start Jizerské 50 a zástupy běžců, které čekají na povel. Zažil jsem to na vlastní kůži. Několikrát. A pokaždé je to jako poprvé, něco těžko popsatelného,“ říká architekt a herec David Vávra.

Jizerskou padesátku absolvovalo za to půlstoletí téměř 200 000 závodníků! Každý z nich jistě přesně ví, co má David Vávra na mysli. Ale zároveň má každý z nich s Jizerskou padesátkou spojeny své vlastní vzpomínky. Nakladatelství CPress a agentura RAUL! proto všem, kdo kdy stáli na startu tohoto výjimečného závodu, nabídlo příležitost objednat si personalizovanou knihu s vlastní fotografií na obálce. Využilo ji přes šest set lidí. Jizerská 50 je tak zároveň unikátním nakladatelským počinem.

Graficky knihu připravovalo Dynamo design v čele s Liborem Jelínkem. Autorsky ji zpracovali Milan Tesař, Václav Cibula, Jiří Fejgl, Kateřina Kadlecová a Petr Volf.

13.6.2018 - Worldloppet slaví čtyřicátiny. Oslavy vyvrcholí o víkendu v…
15.5.2018 - Jarní úklid tras Jizerské 50 je v plném proudu
15.5.2018 - I další tratě Jizerské 50 jsou online na Mapách Google
2.5.2018 - Jizerská 50 se podívala do světa umění. Slušelo jí to tam,…
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku

ZÁVODY 52. ČEZ JIZERSKÉ 50

ČEZ JIZERSKÁ 50

10. 2. 2019

HERVIS JIZERSKÁ 25

9. 2. 2019

VOLKSWAGEN BEDŘICHOVSKÁ 30

8. 2. 2019

ČT JIZERSKÁ 10

9. 2. 2019

MINI JIZERSKÁ POJIŠŤOVNY VZP

8. 2. 2019

JIZERSKÁ FIREMNÍ RAUL

9. 2. 2019

NYČ SPORT SPRINT

8. 2. 2019

HISTORIČTÍ LYŽNÍCI

8. 2. 2019

Swix

V Bedřichově je 13.5 stupně
a Swix doporučuje na sebe

Více zdeGENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
Pořadatel
ČEZ
Institucionální partner
ČEZ
Bedřichov
Pod záštitou
ČEZ
HLAVNÍ PARTNEŘI
HERVIS vw Česká pošta vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
rz
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
Země příběhů Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Liberecký kraj
MARKETINGOVÝ PARTNER
Raul
PARTNEŘI
Swix Madshus Enervit Kama Schenker
CHMU Pytloun OC Nisa MS kraj CGI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic Liberecká drbna
Mediatenor
Za podpory
Czech-Ski horosvaz ČUS - Sportuj s námi
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia Yventech
Palestra Progres Nature Valley iqlandia