7.11.2017

Jizerská 50 posouvá čas startu o 30 minut, reaguje na hokejový zápas českého týmu na olympiádě

Ne v 9 hodin, jak jsme zvyklí, ale až v 9.30 hodin odstartuje 51. ročník slavné Jizerské 50 v neděli 18. února. Je to z důvodu časové kolize s hokejovým zápasem Česko – Švýcarsko na Zimních olympijských hrách.

Běžecké lyžování patří ke sportům, které si postupně získávají televizního diváka. Největší český závod, Jizerská 50, byl v loňském roce tím nejsledovanějším ve svém odvětví, sledovalo ho přes 1,5 milionu diváků. Letos by však přenos běžel v totožný čas jako zápas české hokejové reprezentace.

„Víme, že sledovanost utkání bude obrovská a my bychom přišli o možnost přiblížit atmosféru Jizerské 50 mnoha divákům, kteří by dali přednost hokeji,“ vysvětluje David Douša z agentury RAUL!, která je marketingovým partnerem Jizerské 50, proč došlo k posunu startu o 30 minut.

Proto došlo na jednání s Českou televizí. „Olympijská pravidla nezměníme, tam šance o časový posun není. U nás jsme ale našli cestu, která vyjde vstříc jak televizním divákům, tak i samotným závodníkům, kteří budou mít ráno více na přípravu,“ říká Douša.

V praxi to znamená, že první na trať vyrazí elitní závodnice, a to místo v 8:45 v 9:15 hodin, mužská elita v 9:30 hodin. Další závodnické vlny budou navazovat v pravidelných intervalech. Limit dojezdu pro kompletní startovní pole se posouvá také o 30 minut na 17. hodinu. „Tím, že se závod posunul na druhou polovinu února, nebude problém s denním světlem. Věříme, že změna nakonec přinese jen pozitiva, protože přenos uvidí více diváků, budou ho moci sledovat příbuzní a známí účastníků a závodníci budou mít na trati stejně času na dojezd,“ říká závěrem David Douša.

Česká televize odvysílá první část přenosu z Jizerské 50 na ČT2, jakmile skončí hokejový přenos, přesune se Jizerská 50 na sportovní kanál ČT sport, kde poběží až do 12. hodiny. Česká televize navíc chystá, stejně jako v minulých letech, přímé přenosy z deseti dalších závodů série Ski Classics, do které se řadí i Jizerská 50.

19.2.2018 - Registrace do 52. ročníku ČEZ Jizerské 50 byly spuštěny
18.2.2018 - 51. ČEZ Jizerskou 50 vyhráli Pedersen a Norgrenová. Smutná…
17.2.2018 - Druhý den 51. ČEZ Jizerské 50: dvě klasiky, závod firem i…
16.2.2018 - Soutěž PVZP o Vildovo pexeso zná své vítěze
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku
Swix

V Bedřichově je -10.5 stupně
a Swix doporučuje na sebe

Více zdeGENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
Pořadatel
ČEZ
Institucionální partner
ČEZ
Bedřichov
Pod záštitou
ČEZ
HLAVNÍ PARTNEŘI
HERVIS vw Česká pošta vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
rz
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
Země příběhů Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Liberecký kraj
MARKETINGOVÝ PARTNER
Raul
PARTNEŘI
Swix Madshus Enervit Kama Schenker
CHMU Pytloun OC Nisa MS kraj CGI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic
Liberecká drbna Mediatenor
Za podpory
Czech-Ski horosvaz ČUS - Sportuj s námi
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia Yventech
Palestra Progres Nature Valley iqlandia