15.12.2017

Tratě Jizerské 50 hlásí ideální podmínky pro běžkování

Nemáte plány na víkend? A co takhle vyrazit otestovat tratě kolem Jizerky? Podle aktuálních zpráv od Českého hydrometeorologického ústavu nabízejí ideální podmínky pro běžkaře. A stejně tomu bude i o nadcházejícím víkendu.

"Situace z minulého týdne se nám opakuje, a tak opět vyjde pravé zimní počasí přesně na víkendové dny! Pro lyžaře to znamená jediné, na víkend budou opět ideální sněhové podmínky, tudíž nezbývá nic jiného než vyrazit do bílé stopy.

Dnes dopoledne bude ještě v Jizerkách doznívat trvalé sněžení, během odpoledne sněžení postupně ustane a už se vyskytnou maximálně sněhové přeháňky. Teploty většinou zůstanou po celý den těsně pod nulou (v nejnižších polohách okolo nuly) a k večeru se začne ochlazovat. V noci a zpočátku i zítra se počasí i vítr přechodně uklidní, i oblačnost se může částečně protrhat a sněhové přeháňky se vyskytnou spíše jen ojediněle. Sněhových přeháněk či občasného sněžení bude postupně přibývat během soboty, zejména v odpoledních hodinách. Teploty klesnou během noci na sobotu na -3 až -6 °C a během dne zůstanou bezpečně pod bodem mrazu, zhruba v rozmezí od -2 do -4 °C.

Během sobotního večera, v noci na neděli a i v průběhu nedělního dne bude převládat velká oblačnost, občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, a tak v Jizerkách připadnou další centimetry nového sněhu a sněhové podmínky se budou i nadále zlepšovat, a to i v nejnižších polohách Jizerských hor. Noční teploty poklesnou na -3 až -5 °C, denní se nebudou příliš měnit, zůstanou opět bezpečně pod nulou a budou se pohybovat od -2 do -5°C a v neděli k večeru se ještě trochu ochladí. V noci na pondělí budou doznívat sněhové přeháňky a ochladí se na -5 až -8°C.

Chladnější ráz počasí, kdy teploty v Jizerských horách zůstanou většinou po celý den pod bodem mrazu, bude přetrvávat také v první polovině příštího týdne, kdy nás během pondělí a úterý pravděpodobně alespoň částečně zasáhne další frontální systém a měl by přinést do Jizerských hor další sněžení.

Dle dnešních výhledů to vypadá tak, že během středy, případně čtvrtka se začne přechodně (zatím to vypadá cca na 2 dny) oteplovat, ale na víkend by se mělo (dle dnešních výhledů) na hory opět vrátit zimní počasí. V pondělí nebo v úterý se opět ozveme a předpověď na celý příští (předvánoční) týden upřesníme."

Tým Českého hydrometeorologického ústavu

15.1.2018 - První Jizerská? Na půdě jsem našel běžky po tátovi,…
15.1.2018 - Vítěz po třinácti letech. Byl to dokonalý závod, vzpomíná…
9.1.2018 - Trénink na Jizerskou 50. Běžkaři se vydávají každý rok do…
8.1.2018 - Jizerská firemní Raul hlásí vyprodáno
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku
Swix

V Bedřichově je -5.5 stupně
a Swix doporučuje na sebe

Více zdeGENERÁLNÍ PARTNER
ČEZ
Pořadatel
ČEZ
Institucionální partner
ČEZ
Bedřichov
Pod záštitou
ČEZ
HLAVNÍ PARTNEŘI
HERVIS vw Česká pošta vzp
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
ct
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
rz
HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI
Liberecký kraj Liberecký kraj Liberecký kraj
MARKETINGOVÝ PARTNER
Raul
PARTNEŘI
Swix Madshus Enervit Kama
Schenker CHMU Pytloun OC Nisa
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Kamsdetmi.com Nordic
Liberecká drbna Mediatenor
Za podpory
Czech-Ski horosvaz
Součást sérií
worldloppet skiclassics Ski-Tour
Oficiální dodavatelé
Jizerská ops Johnny Servis Crystal Bohemia Yventech CGI
Palestra Progres Nature Valley iqlandia