• Jizerská 50 SKI
  • Jizerská 50 RUN
Úvod  /  Informace  /  Aktuality

Mirka Knapková: V týmu jsem byla jediná holka, musela jsem makat

10. leden 2015

Olympijská vítězka Mirka Knapková si před svou premiérovou ČEZ Jizerskou 50 zajela v sobotu se svým týmem ještě firemní štafetu. Za Atomic Salomon Ski Go Team společně s Knapkou jeli i Filip Dvořák, Jaroslav Radoň a Martin Fuksa. Tým ve firemní štafetě RAUL skončil na pátém místě.

Jak se vám jelo?

„Myslím, že poměrně dobře, tedy až na závěrečný pád. Trošku jsem to tam... no prostě jsem spadla, dál bych to nerozebírala. (směje se) Jinak to bylo super, rozjížděla jsem celou štafetu a byla jsem trochu nervózní, byla jsem tam jediná holka a musela jsem makat, aby ještě kluci měli o co závodit."


Jezdíte na běžkách často?

„Běžky máme jako součást tréninku, přes zimu se takto připravujeme. Ale před rokem a letos to moc nejde, protože nebylo zatím moc sněhu."


Co jste říkala na kvalitu závodiště?

„Jak se oteplilo, jsou tu různě rozlité louže vody, což není příliš příjemné. I tak ale můžeme být rádi, že vůbec sníh je a my můžeme závodit."


S týmovým výsledkem jste spokojená?

„Jsme úplně nadšení! Tohle jsme vůbec nečekali, jsme pátí! Je to pro nás dost překvapivý výsledek, samozřejmě v dobrém smyslu."


Takže nemáte výhrady ani proti výkonům svých spolujezdců?

„Rozhodně, třeba náš finišman Filip Dvořák jel do cíle opravdu skvěle. Celkově jsme myslím jako tým předvedli dobrý výkon."

 

SkiTour 2013

Seriál je určen především amatérským běžkařům, kteří se rádi účastní závodů a chtějí zažít atmosféru velkých sportovních událostí. SkiTour by měla motivovat běžkaře k návštěvě dalších závodů a poznat tak rozličné běžecké regiony na území ČR.

Webkamery

Počasí

ČEZ
 
 
 
 
 
 
  • Generální
    partner
  • ČEZ

Jizerská 50 na FB ×